12044/49
Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)
Sofabord med stel af aluminium og top af sort plast. Udført hos Fritz Hansen. H. 53,5. L. 70,5. B. 70,5.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud