1831/​846

Kai Kristiansen, m.fl. (f. 1929, Møbelarkitekt)

Kommode af palisander med fire skuffer. Udført hos Feldballes Møbelfabrik. Samt spejl i ramme af mahogni. Kommode H. 58,5. B. 85,5. D. 32. Spejl H. 87. B. 45. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Top på kommode med vandskjolder.

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK