896/515
Edvard Weie (f. København 1879, d. Frederiksberg 1943)
Opstilling med potteplante og appelsiner. Sign. EW. Olie på lærred. 68×68.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag