2139/558
Dansk snedkermester
To-delt udstillingsmontre af eg med top, sider og ender af klart glas. En specialnøgle af messing. 1950–1960'erne. H. 155. L. 250. D. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker. Nuanceforskel på top og stel. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag