1935/​1661

Fransk kaminur af bronze, støbt med orientalsk par, skive af emalje dekoreret med blomster i farver. 19. årh. slutning. H. 51. B. 38. D. 15.

Ridser og mærker. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. Pendul og optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i skiven. Rep. på skiven. Bagdør mangler.

Varia, 29. august 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK