2447/​65

Kaminur af sort marmor, forgyldt og patineret bronze, konisk urhus med klassisk vase flankeret af dansende menader, skive med forgyldte romertal. Skive sign. A.. Le Roy, Her Bté, Place Royale Cach. H. 44. B. 50. D. 16.

Optræksnøgle og Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Værket fremstår visuelt pænt og i orden.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?