2109/340
Cigaretetui, cigaræske og smykkeskrin af sølv. Dansk arbejde samt smykkeskrin med svensk importstempel. 20. årh. Vægt inkl. bunde af træ m.m. ca. 550 g. L. 12,5. Diam. 9. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud