2015/​14

Et par Louis XVI armstole af hvidmalet træ, svungne armlæn, tilspidsede kannerede ben, sæde og ryg med originalt gobelin betræk. 18. årh. (2)

Brugsslitage. Afskalninger. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag