2015/14
Et par Louis XVI armstole af hvidmalet træ, svungne armlæn, tilspidsede kannerede ben, sæde og ryg med originalt gobelin betræk. 18. årh. (2)
Brugsslitage. Afskalninger. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag