502/619
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine. Sign. Vilh. Arnesen 1916. Olie på lærred. 47×73.
Bule samt mindre afskalning i øverste højre hjørne.
Malerier, 12. januar 2005
Vurdering
Hammerslag
13 bud