Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Slagscene med fremrykkende danske tropper. Sign. R. x Chr. Olie på lærred. 56×50,5.
Illustration til H. P. Holst: Den lille hornblæser, København 1849.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020