1411/236
Nyklassicistisk Altona spejl i ramme af mahogni, prydet med intarsia i form af vaser, blomster og sløjfe. Ca. 1810. H. 110. B. 49.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 10. marts 2014
Vurdering
Hammerslag