Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Walk-in closet/garderobe interiør af grålakeret træ bestående af fire klædeskabe på sokler, front med lyse låger og skuffer i bund, indvendig med bøjler og indbygget lys, fire overskabe med lyse låger, indvendig med hylder, ni væghængte bøjlehylder med ni tilhørende stålvanger til vægmontering, fire aflange væghængte skohylder med fire tilhørende stålvanger til vægmontering. Udført hos Montana. Skab H. 184. B. 47,5. D. 58. Overskab H. 36. B. 47,5. D. 58. Bøjlehylder H. 9,5. B. 69,5. D. 46,5. Skohylder H. 1,5. B. 105,5. D. 46,5. (34)
Ledninger og to lysspots til loft medfølger.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Ridser og mærker primært på sider. Hylder med ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. august 2015
16 bud