2148/1345
“Lace” connectionlås af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med brillantslebet diamant på ca. 0,03 ct., med kæde af talrige kulturferskvandsperler. Lås diam. 2 cm. Kæde L. 48 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag