2113/2039
Herrearmbåndsur af stål. Model Sporto. Mekanisk værk med manuelt optræk. Hvidlig skive med stål indeks og visere. Brun rem med C-spænde af stål. Urets diameter 35 mm. 1960'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Uret trænger til service.
Armbåndsure, 31. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud