2433/​68

Et par armstole af forgyldt træ, medaljonformet ryg, betrukket med broderet møbelstof, udskåret med bladværk og kannelerede delvist ben opsat på hjul. Louis XVI form. 19. årh. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Betræk med slid.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?