1704/195
Ubekendt maler, 20. årh.
“Fortuna von Sonderburg anno 1837”. Skibsportræt af tre-mastet fuldrigger. Usigneret, betegnet cop. 1932. Vandfarve og tusch på papir. Lysmål 49×69.
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag