872/64
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s midte
Kystparti ved fiskerlejet ved den catalanske bugt (Catalan Bay) i Gibraltar. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 27×39.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag