1739/771
To abstrakte skulpturer af røgfarvet samt ravfarvet glas. Begge sign. Baccarat samt ætset mærke i bund. H. 32,5 og 30. (2)
Almindelig patina, herunder overfladeridser og mærker. Røgfarvet skulptur: bund med afslag.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag