1739/​771

Baccarat

To abstrakte skulpturer af røgfarvet samt ravfarvet glas. Begge sign. Baccarat samt ætset mærke i bund. H. 32,5 og 30. (2)

Almindelig patina, herunder overfladeridser og mærker. Røgfarvet skulptur: bund med afslag.

Moderne kunst og design, 26. september 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK