2103/847
Tysk design
Vægur af messing og sortlakeret metal, urskive med romertal. Model Stuttgart. Udført og mærket hos AEG. 1950erne. Diam. 25.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|