2415/221
Tre sukkerfade af klart- og blåt glas, optisk kumme med klippet rand og fem sukkerfade af klart glas med blå spiraler. 19. årh. H. 6,5–10 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et blåt og et klart sukekrfad med kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag