2415/​221

Tre sukkerfade af klart- og blåt glas, optisk kumme med klippet rand og fem sukkerfade af klart glas med blå spiraler. 19. årh. H. 6,5–10 cm. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Et blåt og et klart sukekrfad med kantafslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK