2441/280
Kedelstand af patineret jern og messing, forsynet med håndtag af drejet træ, dekoreret med gennembrudt ornamentik. 18. årh. H. 32. L. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
164145 |