2441/282
Lysekrone af grønt glas og messing, fire svungne lysarme, behængt med prismer. 20. årh. H. 110. Diam. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte manglende prismer. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Krakelering ved bemalede lysholdere.
Vurdering