Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021)
Kompositioner. Sign. Balle 45/150 og Jørgen Haugen Sørensen 73, 63/100. Litografier i farver. Lysmål 27,5×38 og 74×54. (2)
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme. NB: Tekst rettet 23/11–2010.
Moderne kunst og design, 23. november 2010