2439/1640
Dansk empire tekande af sølv, oval form, drevet med festoner og vinløv, greb af træ. Mester Hans Jacob Møller, København 1812. Vægt 582 g. H. 14 cm B. 30 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
33 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||