2442/821
Tor Bjurström (f. Stockholm 1888, d. 1966)
Blomster i vase. Sign. Bjurström, med dedikation 'Til Henrik fra Vera og Tor'. Litografi i farver. Bladstørrelse 98×62.
Proveniens: Kunstnerens familie. Dedikation fra kunstneren til nuværende ejers far.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Vurdering