2416/132
Karl Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)
To grønlandske figurer af fedtsten i form af Inuitter. Sign. Karl K. H. 12 og 18. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag