1442/​1676

Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med ung pige, patineret skive. 19. årh.s anden halvdel. H. 41. B. 31. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Varia, 16. oktober 2014

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK