2049/7113
Mandlig tvillingefigur, Ere Ibeji, udskåret træ, rød/hvide perler. Yoruba. Nigeria. H. 30.
Proveniens: Ex. Engelsk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud