2439/644
Tue Poulsen (f. København 1939)
Sofabord med stel af forkromet stål, plade ilagt cirkulære og trekantede fliser af stentøj. Sign. Tue. H. 43. L. 190. B. 100.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||