2326/​595

James Brown (f. Los Angeles, Californien 1951)

“The Passion”, 1991, mappe med original tegning. Sign. James Brown, 44/100. Hhv. Gouache på papir og litografi i farver. Bladstørrelse hhv. 38×23 og 50×32.

Fugtskjold i bunden. Herudover original stand.

Moderne kunst og design, 27. juni 2023

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag