1834/77
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med roser og storkenæb på en stenkarm. Usigneret. Olie på lærred. 26×34.
Mindre krakeleringer. Mindre områder med tyndere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag