2124/​1

Frants Henningsen (f. København 1850, d. sst. 1908)

En pige med en kurv ved en lille hytte. Sign. monogram 74?. Olie på lærred. 39×50.

Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag