2124/1
Frants Henningsen (f. København 1850, d. sst. 1908)
En pige med en kurv ved en lille hytte. Sign. monogram 74?. Olie på lærred. 39×50.
Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag