903/​463

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Uden titel. Sign. Jorn 52. Olie på masonit. 22×28.

Værket er registreret på Museum Jorn, Silkeborg.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

130.000 DKK