1635/42
Rococo hjørnestol af bejdset bøg, udskåret med bladværk, cabriole ben. 18. årh.s midte.
Brugsslitage. Løs i samlingerne. Enkelte mindre reparationer. Ormehuller.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag