2138/558
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Rivanoir”, 1969. Sign. Estève, 70/150. Litografi i farver. Lysmål 59×75
Litteratur: Monique Prudhomme-Estève & Hans Moestrup side 134.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag