2447/​722

Anker Hoffmann (f. Holte 1904, d. Lyngby 1985)

Stående kvinde, 57. Sign. monogram AH. Bronze. H. 50.

Ridser og mærker. Patineringen tyder på opbevaring udenfor.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

16 bud

804683 13.000 DKK
828210 (Autobud) 12.500 DKK
804683 12.000 DKK
828210 11.500 DKK
804683 (Autobud) 11.000 DKK
828210 10.500 DKK
804683 10.000 DKK
828210 (Autobud) 9.500 DKK
804683 9.000 DKK
828210 (Autobud) 8.000 DKK
804683 7.500 DKK
828210 5.500 DKK
869654 (Autobud) 5.000 DKK
828210 4.800 DKK
869654 4.200 DKK
811245 4.000 DKK