2045/​803

Lotte Lindahl (, aktiv 1902-1946)

Bordskål af stentøj. Dekoreret med glasur i brune og gråbrune nuancer med elementer af grønt og blåt. Sign. monogram LL, C65. Stemplet og udført hos Bing & Grøndahl. H. 11,7. Diam. 18,5.

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser.

Moderne kunst og design, 3. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK