2413/186
Simon Kristoffersen (f. Nuuk 1933, d. sst. 1990)
To figurer af udskåret fedtsten. Begge sign. Simon. H. 12 og 16 cm. (2)
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ene figur med gennemgående revne på base.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag