12033/18
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Ildebrand”. Sign. dateret og nummereret Oluf Høst, 1954. Nr. 54/260. Litografi i farver. Trykt og udgivet af I. Chr Sørensen. Lysmål 65×83. Rammemål 71×89. Indrammet.
Intet at bemærke
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud