2039/764
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Bordlampe af patineret metal støbt med stiliseret ornamentik og firesidet fod. Ej stemplet. H. inkl. skærmholder H. 50.
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
49 bud