2102/139
Ubekendt maler, 19. årh.s midte
Fjordparti med fiskerbåde. Sign. H. K. Lo[e] 1857. Olie på lærred. 33×47.
Krakeleringer. Enkelte afskalninger i nederste del af lærredet. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag