2116/189
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
“Midnatsol i Diskobugten”. Sign. Em. A. P. Olie på lærred. 40,5×60.
Større krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag