1414/69
Heinrich Hansen (f. Haderslev 1821, d. Frederiksberg 1890)
“Sala delle quattro porte i Dogepaladset i Venedig”. Usigneret. Olie på lærred. 41×57.
Stort hul i lærred. Krakeleringer samt skader.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
25 bud