2115/​143

Giovanni Battista Piranesi, efter, 19. årh.

Tre arkitekturstudier. Alle sign. i trykket hhv. Piranesi architetto del ed inc. og Piranesi Architetto dis inc. Tre kobberstik. Lysmål 16×22,5–47,5×52. (3)

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Trykfolder.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

750 DKK

Hammerslag

105 DKK

105 DKK
100 DKK