12015/2
Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Komposition med ansigter. Sign. Wiig Hansen. Litografi i farver. Bladstørrelse 64,5×46. Uindrammet.
Trykmærker. Få håndteringsmærker. Foldemærker i øvre venstre hjørne. Papir er revet på bagsiden.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag