895/283
Signeret Qum helsilketæppe, Persien. Design med blomstervaser og buketter på blå bund. Signeret: Bafte Iran Ghom Monadi. Ca. 950.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 354×241.
NB:New valuation DKK 55.000,-
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag