2050/12
Et par italienske lysestager af delvis forgyldt bronze og porcelæn, dekoreret i relief med putti, hver med tre lysarme. 19. årh. H. 26. (2)
Begge lysestager med afslag på porcelænsdel. Den ene lysestage mangler manchet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag