2050/​12

Et par italienske lysestager af delvis forgyldt bronze og porcelæn, dekoreret i relief med putti, hver med tre lysarme. 19. årh. H. 26. (2)

Begge lysestager med afslag på porcelænsdel. Den ene lysestage mangler manchet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag