2116/182
Sally Philipsen (f. København 1879, d. sst. 1936)
En kvinde i en have med udsigt over en kyst. Sign. Sally Philipsen 1916 (datering delvist skjult under rammekant.) Olie på lærred. 61×71.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud