1946/2
Napoleon III bord af sortlakeret træ, rigt indlagt med messinglister og skildpadde i Boulle manér, sarg med skuffe. Senere plade af glas. 19. årh. H. 78. L. 143. B. 88.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Intarsia med defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud