Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Grosse Tête”. Sign. P. Wemaëre 65; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 101×81.
Udstillet: Galerie Birch, København, 1966, kat. nr. 3. Proveniens: Galerie Leger, Malmø.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020